SH150T-0.46-78
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SH150T-0.46-78
Manufacturer: Amgis, LLC In Stock 0 pcs
Datasheet: SH150T-0.46-78
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 78UH 460MA 800 MOHM TH $3.91
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Toroidal
Series
SH150
Ratings
Q @ Freq
Packaging
Tray
Shielding
Unshielded
Tolerance
±20%
Inductance
78µH
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Horizontal - Corner Terminals
Material - Core
Iron Powder
Size / Dimension
0.433" L x 0.441" W (11.00mm x 11.20mm)
DC Resistance (DCR)
800mOhm
Current - Saturation
Current Rating (Amps)
460mA
Height - Seated (Max)
0.280" (7.10mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
Inductance Frequency - Test
10kHz