AMI-21B-13-1
| Manufacturer: | Altran Magnetics, LLC |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | AMI-21B-13-1 | ||
| Product Category: | Power Line Filter Modules | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | LINE FILTER 250VAC 13A CHASS MNT | $10.02 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- AMI-21
- Current
- 13A
- Approvals
- CE, cURus
- Inductance
- 700µH
- Filter Type
- Single Phase
- Part Status
- Active
- Applications
- Medical
- Configuration
- Single Stage
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Termination Style
- Voltage - Rated AC
- 250V
- Voltage - Rated DC
- Frequency - Operating
- DC ~ 400Hz
- Operating Temperature
- -25°C ~ 100°C