ASVMX-100.000MHZ-5ABD
| Manufacturer: | Abracon LLC. |
In Stock 25 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | ASVMX-100.000MHZ-5ABD | ||
| Product Category: | Oscillators | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCSL SMD | $7.44 | |
- Output
- HCSL
- Series
- ASVMX
- Frequency
- 100MHz
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- 6-SMD, No Lead
- Size / Dimension
- 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- Voltage - Supply
- 2.375V ~ 3.63V
- Frequency Stability
- ±50ppm
- Height - Seated (Max)
- 0.055" (1.40mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Current - Supply (Max)
- 95mA