ASV-16.000MHZ-EJ-T
| Manufacturer: | Abracon LLC. |
In Stock 917 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | ASV-16.000MHZ-EJ-T | ||
| Product Category: | Oscillators | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | XTAL OSC XO 16.0000MHZ HCMOS SMD | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- XO (Standard)
- Output
- HCMOS
- Series
- ASV
- Ratings
- Function
- Enable/Disable
- Frequency
- 16MHz
- Packaging
- Digi-Reel®
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Surface Mount
- Base Resonator
- Crystal
- Package / Case
- 4-SMD, No Lead
- Size / Dimension
- 0.276" L x 0.200" W (7.00mm x 5.08mm)
- Voltage - Supply
- 3.3V
- Frequency Stability
- ±20ppm
- Height - Seated (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Operating Temperature
- -20°C ~ 70°C
- Current - Supply (Max)
- 15mA