ASG-D-V-A-100.000MHZ
| Manufacturer: | Abracon LLC. |
In Stock 47 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | ASG-D-V-A-100.000MHZ | ||
| Product Category: | Oscillators | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVDS | $9.58 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- VCXO
- Output
- LVDS
- Series
- ASG-D
- Ratings
- Function
- Enable/Disable
- Frequency
- 100MHz
- Packaging
- Bulk
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Surface Mount
- Base Resonator
- Crystal
- Package / Case
- 6-SMD, No Lead
- Size / Dimension
- 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- Voltage - Supply
- 3.3V
- Frequency Stability
- ±35ppm
- Height - Seated (Max)
- 0.075" (1.90mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Current - Supply (Max)
- 40mA