ASFLMB-44.000MHZ-LR-T
| Manufacturer: | Abracon LLC. |
In Stock 795 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | ASFLMB-44.000MHZ-LR-T | ||
| Product Category: | Oscillators | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | MEMS OSC XO 44.0000MHZ LVCMOS | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- XO (Standard)
- Output
- LVCMOS
- Series
- ASFLMB, Pure Silicon™
- Ratings
- Function
- Standby (Power Down)
- Frequency
- 44MHz
- Packaging
- Digi-Reel®
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Surface Mount
- Base Resonator
- MEMS
- Package / Case
- 4-SMD, No Lead
- Size / Dimension
- 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- Voltage - Supply
- 1.8V ~ 3.3V
- Frequency Stability
- ±25ppm
- Height - Seated (Max)
- 0.035" (0.90mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Current - Supply (Max)
- 16mA