AOCJY3-10.000MHZ
| Manufacturer: | Abracon LLC. |
In Stock 15 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | AOCJY3-10.000MHZ | ||
| Product Category: | Oscillators | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | XTAL OSC VCOCXO 10.0000MHZ CMOS | $127.75 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- VCOCXO
- Output
- CMOS
- Series
- AOCJY3
- Ratings
- Function
- Standby (Power Down)
- Frequency
- 10MHz
- Packaging
- Tray
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Through Hole
- Base Resonator
- Crystal
- Package / Case
- 6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
- Size / Dimension
- 1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
- Voltage - Supply
- 3.3V
- Frequency Stability
- ±5ppb
- Height - Seated (Max)
- 0.512" (13.00mm)
- Operating Temperature
- 0°C ~ 50°C