AOCJY-100.000MHZ-F
| Manufacturer: | Abracon LLC. |
In Stock 109 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | AOCJY-100.000MHZ-F | ||
| Product Category: | Oscillators | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ CMOS | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- VCOCXO
- Output
- CMOS
- Series
- AOCJY
- Ratings
- Function
- Standby (Power Down)
- Frequency
- 100MHz
- Packaging
- Tray
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Surface Mount
- Base Resonator
- Crystal
- Package / Case
- 6-SMD, No Lead, 5 Leads
- Size / Dimension
- 1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
- Voltage - Supply
- 3.3V
- Frequency Stability
- ±30ppb
- Height - Seated (Max)
- 0.500" (12.70mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 75°C