ABLS2-13.000MHZ-D4Y-T
| Manufacturer: | Abracon LLC. |
In Stock 2425 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | ABLS2-13.000MHZ-D4Y-T | ||
| Product Category: | Crystals | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | CRYSTAL 13.0000MHZ 18PF SMD | Inquiry | |
- Series
- ABLS2
- Ratings
- Frequency
- 13MHz
- Packaging
- Digi-Reel®
- Mounting Type
- Surface Mount
- Load Capacitance
- 18pF
- Size / Dimension
- 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
- Frequency Stability
- ±30ppm
- Frequency Tolerance
- ±30ppm
- Height - Seated (Max)
- 0.130" (3.30mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 50 Ohms