ABLS-3.6864MHZ-DT
| Manufacturer: | Abracon LLC. |
In Stock 1951 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | ABLS-3.6864MHZ-DT | ||
| Product Category: | Crystals | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | CRYSTAL 3.6864MHZ 18PF SMD | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- MHz Crystal
- Series
- ABLS
- Ratings
- Frequency
- 3.6864MHz
- Packaging
- Digi-Reel®
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Mode
- Fundamental
- Package / Case
- HC-49/US
- Load Capacitance
- 18pF
- Size / Dimension
- 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
- Frequency Stability
- ±50ppm
- Frequency Tolerance
- ±50ppm
- Height - Seated (Max)
- 0.165" (4.20mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 180 Ohms