ABL-3.6864MHZ-B2
| Manufacturer: | Abracon LLC. |
In Stock 945 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | ABL-3.6864MHZ-B2 | ||
| Product Category: | Crystals | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | CRYSTAL 3.6864MHZ 18PF T/H | $0.33 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- MHz Crystal
- Series
- ABL
- Ratings
- Frequency
- 3.6864MHz
- Packaging
- Bulk
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Mode
- Fundamental
- Package / Case
- HC-49/US
- Load Capacitance
- 18pF
- Size / Dimension
- 0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
- Frequency Stability
- ±50ppm
- Frequency Tolerance
- ±20ppm
- Height - Seated (Max)
- 0.138" (3.50mm)
- Operating Temperature
- -20°C ~ 70°C
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 180 Ohms