UQCSVA1R1BAT2A\500
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
UQCSVA1R1BAT2A\500
Manufacturer: AVX Corporation In Stock 541 pcs
Datasheet: UQCSVA1R1BAT2A\500
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 1.1PF 250V 0603 Inquiry
Tolerance
±0.1pF
Lead Style
Capacitance
1.1pF
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Thickness (Max)
0.035" (0.89mm)
Voltage - Rated
250V
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C