ESD31C682K4T2A-18
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ESD31C682K4T2A-18
Manufacturer: AVX Corporation In Stock 181 pcs
Datasheet: ESD31C682K4T2A-18
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 6800PF 100V X7R 0603 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
ESD-SAFE™
Ratings
AEC-Q200
Features
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Lead Style
Capacitance
6800pF
Part Status
Active
Applications
Automotive, ESD Protection
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated
100V
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C