1825AC104KAT1A
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
1825AC104KAT1A
Manufacturer: AVX Corporation In Stock 0 pcs
Datasheet: 1825AC104KAT1A
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 0.1UF 1KV X7R 1825 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
Ratings
Features
High Voltage
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Lead Style
Capacitance
0.1µF
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Thickness (Max)
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C