1812CC473KAT1A
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
1812CC473KAT1A
Manufacturer: AVX Corporation In Stock 4 pcs
Datasheet: 1812CC473KAT1A
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 0.047UF 630V X7R 1812 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
Ratings
Features
High Voltage
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Lead Style
Capacitance
0.047µF
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated
630V
Size / Dimension
0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C