12101C684KAT2A
| Manufacturer: | AVX Corporation |
In Stock 2676 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | 12101C684KAT2A | ||
| Product Category: | Ceramic Capacitors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | CAP CER 0.68UF 100V X7R 1210 | Inquiry | |
- Packaging
- Digi-Reel®
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Capacitance
- 0.68µF
- Thickness (Max)
- 0.090" (2.29mm)
- Voltage - Rated
- 100V
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C