12101C105JAT2A
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
12101C105JAT2A
Manufacturer: AVX Corporation In Stock 0 pcs
Datasheet: 12101C105JAT2A
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 1UF 100V X7R 1210 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
Ratings
Features
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Lead Style
Capacitance
1µF
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Thickness (Max)
0.110" (2.79mm)
Voltage - Rated
100V
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C