12065L474K4T2A
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
12065L474K4T2A
Manufacturer: AVX Corporation In Stock 0 pcs
Datasheet: 12065L474K4T2A
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 0.47UF 50V X8L 1206 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
Ratings
AEC-Q200
Features
High Temperature
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Lead Style
Capacitance
0.47µF
Part Status
Active
Applications
Automotive
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Thickness (Max)
0.060" (1.52mm)
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C