0805ZC105KAT2A
| Manufacturer: | AVX Corporation |
In Stock 164470 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | 0805ZC105KAT2A | ||
| Product Category: | Ceramic Capacitors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | CAP CER 1UF 10V X7R 0805 | Inquiry | |
- Packaging
- Digi-Reel®
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Capacitance
- 1µF
- Thickness (Max)
- 0.055" (1.40mm)
- Voltage - Rated
- 10V
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C