06035A1R0CAT2A
| Manufacturer: | AVX Corporation |
In Stock 105289 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | 06035A1R0CAT2A | ||
| Product Category: | Ceramic Capacitors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | CAP CER 1PF 50V C0G/NP0 0603 | Inquiry | |
- Packaging
- Digi-Reel®
- Tolerance
- ±0.25pF
- Lead Style
- Capacitance
- 1pF
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)
- Voltage - Rated
- 50V
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
- Height - Seated (Max)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C