06033A471JAT2A
| Manufacturer: | AVX Corporation |
In Stock 26227 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | 06033A471JAT2A | ||
| Product Category: | Ceramic Capacitors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 0603 | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- Ratings
- Features
- Packaging
- Digi-Reel®
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Capacitance
- 470pF
- Part Status
- Active
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Lead Spacing
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)
- Voltage - Rated
- 25V
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
- Height - Seated (Max)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C