H3DKH-1006M
| Manufacturer: | ASSMANN WSW Components |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | H3DKH-1006M | ||
| Product Category: | Rectangular Cable Assemblies | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Color
- Multiple, Ribbon
- Usage
- Length
- 0.500' (152.40mm, 6.00")
- Series
- Features
- Polarizing Key, Strain Relief (Socket); Polarizing Key (Plug)
- Shielding
- Unshielded
- Part Status
- Active
- Pitch - Cable
- 0.050" (1.27mm)
- Connector Type
- Socket to Plug
- Contact Finish
- Gold
- Number of Rows
- 2
- Cable Termination
- IDC
- Pitch - Connector
- 0.100" (2.54mm)