SPD125R-103M
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SPD125R-103M
Manufacturer: API Delevan Inc. In Stock 381 pcs
Datasheet: SPD125R-103M
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 10UH 4A 55 MOHM SMD Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Wirewound
Series
SPD125R
Ratings
Q @ Freq
Packaging
Digi-Reel®
Shielding
Shielded
Tolerance
±20%
Inductance
10µH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Ferrite
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
DC Resistance (DCR)
55mOhm Max
Current - Saturation
4A
Current Rating (Amps)
4A
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
Inductance Frequency - Test
100kHz