QS121XXHY110
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
QS121XXHY110
Manufacturer: APEM Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: QS121XXHY110
Product Category: Panel Indicators, Pilot Lights Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: INDICATOR 12MM FIXED HI YEL 110V $5.07
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
LED
Series
QS
Current
6mA
Ratings
AC
Voltage
110V
Features
Lens Size
14.00mm Dia
Lamp Color
Yellow
Lens Color
Yellow
Lens Style
Round with Flat Top
Part Status
Active
Viewing Angle
45°
Lens Transparency
Diffused
Termination Style
Solder Lug
Wavelength - Peak
Ingress Protection
Panel Cutout Shape
Round
Millicandela Rating
380mcd
Panel Cutout Dimensions
0.47" (11.94mm)