SK-GEN4-70D-CLB-SB
| Manufacturer: | 4D Systems |
In Stock 4 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | SK-GEN4-70D-CLB-SB | ||
| Description: | DISPLAY LCD TFT 7.0" 800X480 | $182.58 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- gen4
- Dot Size
- Backlight
- LED - White
- Dot Pitch
- 0.19mm W x 0.18mm H
- Interface
- Parallel/Serial
- Dot Pixels
- 800 x 480 (WVGA)
- Part Status
- Active
- Touchscreen
- Display Mode
- Transmissive
- Display Type
- TFT - Color
- Viewing Area
- 154.00mm W x 85.92mm H
- Graphics Color
- Red, Green, Blue (RGB)
- Background Color
- Diagonal Screen Size
- 7" (177.80mm)