CP2-SA110-G1-KR
| Manufacturer: | 3M |
In Stock 887 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | CP2-SA110-G1-KR | ||
| Description: | CONN RECEPT 110POS 2MM PRESS-FIT | $7.12 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Pitch
- 0.079" (2.00mm)
- Series
- MetPak™ CP2
- Features
- Upper Shield
- Packaging
- Bulk
- Part Status
- Active
- Termination
- Press-Fit
- Mounting Type
- Through Hole, Right Angle
- Connector Type
- Receptacle, Female Sockets
- Contact Finish
- Gold
- Number of Rows
- 5
- Voltage Rating
- Connector Style
- A 22
- Connector Usage
- CompactPCI
- Number of Positions
- 110
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C